Vrba bílá
Keltové, starověký lid obývající rozsáhlá území Evropy, měli hluboký vztah k přírodě a věřili v magické síly, které ji prostupují. Stromy pro ně představovaly posvátné bytosti a symboly s významnými duchovními vlastnostmi. Jedním z takových stromů byla vrba bílá, která hrála v keltské magii významnou roli.
Vrba bílá byla Keltům posvátná a spojovali ji s vodou, měsícem a ženskými energiemi. Věřili, že má schopnost léčit nemoci, chránit před zlými silami a podporovat intuici. Její ohebné větve symbolizovaly flexibilitu a přizpůsobivost, což byly vlastnosti, které Keltové cenili.
V keltské magii se z vrby bílé vyráběly ochranné talismany, které měly za úkol chránit nositele před negativními vlivy. Tyto talismany mohly mít různé podoby, například proutěné kříže, amulety s vyřezanými symboly nebo svazky vrbových větviček. Věřilo se, že tyto předměty mají schopnost odvrátit zlé duchy, chránit před nemocemi a zajistit bezpečí na cestách.
Vrba bílá byla také spojována s věštěním a sny. Keltští druidové používali její větve k výrobě magických hůlek, které jim sloužily k rituálům a věštění. Věřili, že vrba má schopnost spojit se s duchovním světem a přinášet vize a proroctví.
V keltském kalendáři stromů byla vrba bílá spojena s měsícem, který odpovídá období od 15. dubna do 12. května. Lidé narození v tomto období byli považováni za intuitivní, citlivé a umělecky nadané. Věřilo se, že mají silné spojení s přírodou a že vrba bílá je jejich ochranný strom.