Nenechte si ujít JEDINOU MEGA jarní slevu tohoto roku! Od 20. března do 20. dubna 2025 pro vás máme připravené neuvěřitelné slevy na Mesiho žížalí čaj. Tohle je jediná letošní šance, jak zakoupit naše produkty za bezkonkurenční ceny. Nenechte si tuto jedinečnou příležitost proklouznout mezi prsty! Pro tuto jarní akci a získání maximální slevy není nutná registrace.

Trnka obecná

trnka rostlina  polarita žena  země

 

Trnka obecná a její ochranná moc

Trnka obecná, keř s trnitými větvemi, byla v lidové tradici považována za silný ochranný strom. Věřilo se, že její trny a tmavé plody odhánějí zlé duchy a chrání před negativními energiemi. Z trnkového dřeva se vyráběly ochranné talismany, které měly chránit nositele před neštěstím a nemocemi. Tyto talismany se často nosily jako amulety nebo se umisťovaly do domů a stájí. Trnka se také používala v magických rituálech, zejména těch, které měly za cíl ochranu a odvrácení zla. Věřilo se, že její přítomnost posiluje magickou moc a chrání účastníky rituálu.

Keltové a jejich spojení s trnkou

Keltové, kteří uctívali stromy jako posvátné bytosti, považovali trnku za strom s výjimečným významem. Žili v úzkém spojení s přírodou a věřili, že všechny živé bytosti jsou propojeny. Trnka, jakožto divoký a odolný keř, symbolizovala sílu a vytrvalost přírody. Keltští druidové využívali trnku v magických praktikách a rituálech, věřili, že má schopnost otevírat brány do jiných světů a komunikovat s duchy přírody.

 

Trnka obecná roste v mírném pásmu Evropy a Asie. Její plody jsou trpké a svíravé, ale po prvních mrazech se stávají sladšími. Trnky se používají k výrobě marmelád, likérů a vína. V lidovém léčitelství se trnka používá k léčbě různých onemocnění, například průjmu, zánětu močových cest a kožních problémů. Čaj ze sušených květů trnky pomáhá při problémech s hubnutím.