Nenechte si ujít JEDINOU MEGA jarní slevu tohoto roku! Od 20. března do 20. dubna 2025 pro vás máme připravené neuvěřitelné slevy na Mesiho žížalí čaj. Tohle je jediná letošní šance, jak zakoupit naše produkty za bezkonkurenční ceny. Nenechte si tuto jedinečnou příležitost proklouznout mezi prsty! Pro tuto jarní akci a získání maximální slevy není nutná registrace.

Šafrán setý

šafrán  polarita muž  oheň

 

Šafrán setý (Crocus sativus), s jeho karmínovými bliznami, je nejen nejdražší koření světa, ale také rostlina s bohatou historií spojenou s magií, mystikou a léčitelstvím. Jeho hodnota byla uznávána již ve starověkých kulturách, kde byl šafrán považován za posvátný a byl používán při rituálech, obřadech a jako mocný talisman.

Ve starověkém Egyptě byl šafrán používán při balzamování a v náboženských obřadech, kde byl spojován s bohyní Eset. Ve starověkém Řecku a Římě byl ceněn pro své afrodiziakální účinky a byl spojován s bohyní Afroditou. V Persii a na Blízkém východě byl šafrán používán v tradiční medicíně a v magických praktikách, kde se věřilo, že má schopnost chránit před zlými duchy a přinášet štěstí. Ve středověké Evropě byl šafrán používán alchymisty a mágy k přípravě lektvarů a talismanů, kde se věřilo, že má schopnost posílit intuici a psychické schopnosti.

Šafránové talismany byly často nošeny jako ochrana před negativními energiemi a pro posílení pozitivních vlastností. Věřilo se, že šafrán má schopnost přinášet štěstí a prosperitu, posilovat lásku a vášeň, chránit před zlými duchy a nemocemi, zlepšovat náladu a posilovat psychickou pohodu a zvyšovat duchovní vnímavost.

Dnes se šafrán využívá nejen v kulinářství, ale také v kosmetice a farmacii. Vědecké studie potvrzují jeho antioxidační, protizánětlivé a antidepresivní účinky. Šafrán se tak vrací do popředí zájmu jako cenná rostlina s širokým spektrem využití.

Šafrán setý je rostlinou s bohatou historií a hlubokým symbolickým významem. Jeho spojení s magií a mystikou sahá až do starověku a jeho hodnota byla uznávána napříč kulturami. I v dnešní době si šafrán uchovává své výjimečné postavení a je ceněn pro své léčivé a posilující účinky.

Původ šafránu je opředen tajemstvím, ale archeologické a genetické důkazy naznačují, že pochází z oblasti Řecka doby bronzové, přibližně 1700 let před naším letopočtem. Jeho použití bylo zaznamenáno v různých starověkých civilizacích, což svědčí o jeho významu a hodnotě.

Cena šafránu je dána náročností jeho sklizně a zpracování. Z kilogramu květů se získá pouze malé množství blizen, což z něj činí jedno z nejdražších koření na světě. Historicky byl šafrán dokonce cennější než zlato a jeho padělání bylo přísně trestáno.